A Haber

A Haber

A Haber, HD ve kesintisiz olarak 24 saat yayın yapan ulusal bir kanaldır. Kanal, yayın hayatına 2011 yılı ortalarında başlamış ve o yıllardan itibaren en çok izlenen haber kanallarından biri olmayı başarmıştır. Üstelik HD olarak haber yayını yapan ilk kanal, A Haber’dir.

Genel olarak kanalın yayın akışı son dakika haberleri ve günlük haberler üzerine kuruludur. Gündemi oluşturan haberler özellikle sabah, öğle ve akşam vakitlerinde günlük rutin olarak yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra A Haber, zaman zaman belgesel programları da yayınlamaktadır. Belgeseller genellikle gece saatlerinde yayınlanmaktadır. Akşam saatlerinde ise genellikle, canlı yayın ve tartışma programlarına yer verilmektedir. Kanal, spor haberleri için de özel olarak programlar yayınlamaktadır. Tüm bu çeşitlilik, kanalın tek düze bir yayın akışına sahip olmasını engellemiştir.

A Haber kanalı, merkez olarak İstanbul’da bulunmakla beraber, ulusal kanal olma özelliğine bağlı olarak tüm Türkiye gündemini aktarmaktadır. İletişim olanaklarının yüksek olması, hızlı ve kesintisiz bilgi sağlamasını kolaylaştırmaktadır. Bu sayede son dakika haberleri ve gündem takibi için önemli bir kanal olma niteliği taşımaktadır.

Kanal Adı: A Haber
Kategori: Haber