A Spor

A Spor

A spor olarak bilinen spor kanalının tam adı Aktüel Spor dur. A Spor kanalı 18 Eylül 2014 tarihinde kurulmuştur ve kurulduğu günden itibaren yayınına kesintisiz olarak devam etmektedir. A spor kanalı Turkuaz Medya Grup tarafından kurulmuştur ve hakla yönetimi Turkuaz Medya’nın elinde bulunmaktadır. A Spor kanalının genel yayın yönetmeni Ender Bilgin’dir.

A Spor kanalının yayın prensibi

A spor kanalı Adından da anlaşılacağı üzere bir spor kanalı olarak kurulmuştur ve kurulduğu günden beri yayınlarına bu prensip doğrultusunda devam etmektedir. A spor kanalı yapılan anlaşmalara göre bazı maçları canlı olarak yayınlamakta bazı maçları ise tekrar olarak yayınlamaktadır. Bu yayın kriterlerini Futbol Federasyonu belirlemektedir. A Spor kanalı yayınladığı maçların yanında her biri birbirinden kaliteli futbol yorumu programları ile de türk futbolun önemli katkılarda bulunmaktadır. Futbol eleştiri ve yorum programları birbirinden değerli sunucular tarafından sunulmakta ve ayrıca futbol eleştiri programlarına Futbol konusunda kendini kanıtlamış olan Türkiye’de ki önemli isimleri de konuk ederek bu isimlerin birbirinden değerli yorumlarını izleyicileri ile buluşturmaktadır. Konuk ettiği alanında uzman konuklar ile A spor kanalı futbol meraklılarına ufuk açıcı programlar sunmaktadır. Ayrıca A Spor kanalı İddia Müdavimlerinin de en çok faydalandığı ve en çok izlediği spor kanalları arasında yer almaktadır. A Spor kanalı Türkiye merkezli olup yayınları KKTC, Azerbaycan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkesinden canlı olarak izlenebilmektedir.

A Spor kanalının teknik altyapısı

A Spor Kanalı Türksat uydusu üzerinden birçok lokasyonda 24 saat canlı olarak izlenebildiği gibi internet ortamında da online olarak 24 saat kesintisiz olarak izlenebilmektedir.  A Spor kanalı üstün HD görüntü teknolojisi ile İzleyicilerine eşsiz bir futbol keyfi yaşatmaktadır.

Kanal Adı: A Spor
Kategori: Spor