Beyaz Tv

Beyaz Tv

Beyaz TV Frekans Değerleri

Uydu: TÜRKSAT 4A
Frekans: 12380
Polarizasyon: V – Dikey
Sembol Oranı: 27500
FEC Değeri: 3/4

Beyaz TV Nedir?

Beyaz TV uydu üzerinden yayın yapan bir TV kanalıdır. Kendine özel frekansı ile yayın yapabilmektedir. Her kanalın yayın yapabilmesi için bir frekansı vardır. Kanalları izleyebilmeniz için bu frekansı uydu cihazınıza eklemeniz gerekmektedir. Bazı uydu cihazları otomatik kayıt yapabiliyor. Otomatik kayıt yapamayanlar için her kanalın kendi web sitesinde frekans değerleri yazıyor.

Beyaz TV Kanalını Uydu Cihazımıza Nasıl Ekleriz? 

Beyaz TV kanalını uydu cihazınızda izleyebilmeniz için çanak anteninizin TÜRKSAT 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Çanak anteniniz TÜRKSAT 4A uydusuna ayarlı değil ise öncelikle ayarlanması gerekmektedir. Daha sonra uydu cihazın ayar menüsüne gelip kurulum menüsüne tıklanmalıdır. Açılan menüde Frekans ekle kısmına gelinmelidir. Frekans ekle kısmına gelindikten sonra oradaki değerin TÜRKSAT 4A olması gerekmektedir. Eğer oradaki değer farklı ise değer silinip yerine TÜRKSAT 4A yazılmalıdır. Aynı menüde bulunan Frekans kısmındaki değeri silip yerine 12380 yazılmalıdır. Yine aynı menüde bulunan Polarizasyon değerinin Vertical olması gerekmektedir. Aynı menüde bulunan kısımda Sembol Oranındaki değer de 27500 olarak değiştirilmelidir.

Genellikle uydu cihazları FEC değerini otomatik olarak atar fakat FEC değerini otomatik atamayan cihazlar da vardır. FEC değeri ¾ olarak ayarlanmalıdır. Bütün aşamaları yaptıktan sonra otomatik arama butonuna basarak aramayı başlatırız. Arama bitince kanal uydu cihazımıza eklenmiş olur.

Kanal Adı: Beyaz Tv
Kategori: Haber