Cartoon Network

Cartoon Network

1 Ekim 1992 tarihinde Turner Broadcasting System tarafından kuruldu. Çizgi film ve anime üzerine 7/24 kesintisiz SD ve HD formatta yayıncılık hizmeti veren bir televizyon kanalıdır. Eğitimin amacı olan eğitime eğlenceyi karıştırmak vizyonuyla yayın hayatına Türkiye’de de başladığı günden beri devam eden televizyon kanalı güncel olarak birçok öne çıkan çizgi film ve Japon yapımı animeleri Türkçe dublaj olarak yayına sunulmaktadır. Televizyon kanalı Cartoon
Network 11977 frekans 27500 sembol oranı 5/6 FEC değeri üzerinden Türksat 4A uydusundan seyredilebilmektedir.

Bunun yanı sıra yüksek çözünürlük kalitesinde D-Smart üzerinden 120. kanal, Digitürk üzerinden 169. kanal üzerinden de izlenebilmektedir. Televizyon kanalı olarak sadece çocuklara hitap etmemekte olup yetişkinlere özel animeleri de bulunmaktadır. Bu anlamda da genel izleyici kitlesi hedef izleme kitlesi olarak bilinmektedir.

Televizyon kanalında yer verilen çizgi filmler tamamen çocuğun zihin dünyasını zenginleştirerek analitik ve soyut düşünebilme becerisini artırıcı çizgi film öykülerinden oluşmaktadır. Dünyaca ünlü çizgi film kahramanları da yine bu ekran üzerinden izleyicilerle buluşturulmaya devam edilerek genel izleyici kitlesine hitap eden yurt dışı kaynaklı bir yapım şirketidir.

Kanal Adı: Cartoon Network
Kategori: Çocuk