CNN Türk

Cnn Türk

CNN TÜRK kanalı takvimler 1999 yılını gösterdiğinde Amerika Birleşik Devletleri merkezli CNN ve Türkiye’den Kanal D gibi kanalların da sahibi Doğan Yayın Grubu’nun ortaklığında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. 1980 yılında Amerika Birleşik Devlerinde kurulan CNN kanalının İspanya ve Şili ile birlikte İngilizce konuşulmayan ülkelerde faaliyet gösteren üç kanaldan biri olan CNN TÜRK Türkiye’nin önde gelen haber kanallarından biri olmayı başarmıştır.

Güncel ve doğru haber anlayışıyla yayın hayatını devam ettiren CNN TÜRK her kesimden gazeteci, yazar ve araştırmacıyı programlarında ağırlamakta ve söz hakkı tanımaktadır. Bunun yanında ülkede faaliyet gösteren siyasi partilerin çoğunun temsilcilerini de yayınlarında misafir etmekteler. Siyasi gelişmelerin yanında spor, hava durumu, ekonomi ve sanat alanlarında en güncel haberler de yayınlanmaktadır. Özellikle yayınladığı siyasi programlar ile yalnızca haber kanalları arasında değil diğer ulusal kanallar ile de reyting sıralamasında üst sıraları zorlamaktadır. Fakat CNN TÜRK ‘ün en akılda kalan yayını 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN TÜRK yayıncısı ve Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın telefonu aracılığı ile yaptığı görüntülü arama ile halka seslenmesidir.

Darbe girişiminin bastırılmasında büyük rol oynadığı belirtilen bu yayın CNN TÜRK ‘ün halk nezdinde itibarını oldukça arttırmıştır. CNN TÜRK Türksat uydusundan ulusal ve uluslararası yayın yapmakla birlikte, Tivibu 59. KANAL, D-Smart 30. KANAL, Teledünya 49. KANAL, Digiturk 42. KANAL ‘da da kablolu televizyon platformu yayınlarını gerçekleştirmektedir.

Kanal Adı: CNN Türk
Kategori: Haber