Halk Tv

Halk Tv

10 Ocak 2005 tarihinde dönemin CHP genel başkanı Deniz Baykal teşvikiyle kurulan ve Atatürk ilkelerine bağlılıkla objektif yayıncılık anlayışını sürdürme vizyonuyla yola çıkan bir televizyon kanalıdır. Kanalın merkezi Ankara/Kavaklıdere semtinde yer almaktadır.

Televizyon kanalı siyaset ve gündem ağırlıklı yayınlar yapmakta olup Türkiye’nin birçok yönünü aydınlığa kavuşturan, haber arkası belgesel kuşakları da bulunmaktadır. RTÜK kurallarına bağlı kalarak tamamen tarafsız ve doğruları yansız bir şekilde çarpıtmadan açıklayan televizyon kanalı olarak hizmet sunmaktadır. Digitürk üzerinden 53. kanaldan HD yayın yapmakta olup D-Smart üzerinden ise 272. kanal üzerinden HD çözünürlük yayın hayatına devam etmektedir.

Halk TV, ayrıca haber bültenleri sonrasında gündeme dair gelişmeleri alanında uzman kişileri konuk ederek birer birer ele alarak derinlemesine incelemektedir. Bu anlamda da tüm gelişmelere ayna tutmaktadır. Kanalın güncel Türksat 4A frekans değerleri şöyledir:

12423 frekans, 27500 sembol oranı, 3/4 fec değeri dikey olarak yayın hayatına kaldığı yerden kesintisiz olarak devam etmektedir.

Kanal, bu anlamda da Türkiye ve dünya gündemini ele alan siyaset, politika ağırlıklı kanal olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Kanal Adı: Halk Tv
Kategori: Haber