Kudüs Tv

Kudüs Tv

Kudüs TV Nedir?

Kudüs TV ilk olarak 2007 yılında sadece internet üzerinden yayın yaparak yayın hayatına başlamıştır. Daha sonra yaptığı yayınların çok beğenilmesi ve izleyici sayısının artması sebebiyle 2013 yılında uydu yayını da yapmaya başlamıştır. Dini ve haber programları ağırlıklı yayın yapan ve Türkçe olan kanal, Kürtçe programlara da yer vermektedir. Kanalın merkezi İstanbul’ da bulunmaktadır.

Kudüs TV’ de Hangi Programlar Yayınlanmaktadır?

Kanal dini eğitici, bilgilendirici programlar ile birlikte, genel olarak dünya ve Türkiye gündemindeki olaylarla ilgili haber ve detaylı analizlere yer vermektedir. Kudüs TV ayrıca sabah programları, kadın ve sağlık programları, tarih ile ilgili programlar, müzik programları ve belgesellere de yer vermektedir. Kanalda ayrıca güncel siyaset ile ilgili değerlendirme ve analizler içeren programlar da yer almaktadır.  Günün belli saatlerinde yayınlanan haberler ve hava durumunun yanı sıra hutbe yayını da yapılmaktadır. Kanalın en çok beğenilen ve ilgi ile izlenen programları arasında; Günün Yorumu, Batı Asya, Sözün Gücü, Çandname, Perspektif, Diyalog ve Uhuvvet, Güne Başlarken, Sesli Makale, Fikr-i Hür, Şifahane, Üçüncü Göz ve Halka Sorduk adlı programlar sayılabilir.

Kudüs TV Nasıl İzlenebilir?

Türksat uydusu üzerinden HD çözünürlük kalitesinde yayın yapan kanal, Türkiye ve Avrupa’ nın yanı sıra Irak ve Suriye’ de de ilgiyle izlenmektedir. Uydu yayınının yanı sıra kendi web sitesi olan; http://www.kudustv.com/ adresinden de kesintisiz yayın yapmaktadır. Kanalın resmi web sitesinde haftalık ve günlük yayın akışının yanı sıra, yayınlanan programlar ile ilgili bilgiler ve geçmiş tarihli yayınların video görüntülerine de yer verilmektedir. Kaçırılan, izlenemeyen programlar web sitesinden izlenebilmektedir. Ayrıca web sitesinde; dünya, Ortadoğu ve Türkiye’ deki güncel gelişmelerle ilgili haber ve analizlere de yer verilmektedir.

Kanal Adı: Kudüs Tv
Kategori: Dini