Medeniyet Tv

Medeniyet Tv
Medeniyet Tv

Medeniyet Tv, Azerbaycan ulusal kanallarına bağlı olarak pek çok kategori de yayın yapan bir ulusal kanaldır. Azerbaycan ulusal kanalı olması sebebiyle de Bakü merkezli bir altyapıya sahiptir. Azerbaycan ulusal kanalı olmasına rağmen daha önce Türksat uydusu üzerinden yayın hayatını devam ettiren Medeniyet Tv, birtakım sorunlar nedeni ile şuan sadece Azerspace uydusu üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Azerbaycan’a ait Azerspace uydusu üzerinden Medeniyet Tv olarak bilinen kanal, Türkiye’de Medeniyet adı ile yayın akışını sürdürmektedir. Belirli uydu yayınının yanı sıra internet üzerinden de kesintisiz olarak izlenebilen Medeniyet Tv, canlı yayınları ile dijital ortamlar yardımıyla da takip edilebilir.

Medeniyet Tv Programları

Medeniyet TV’de yayın akışı içerisinde devam eden programlar şuan için 27’ye ulaşmıştır. Birbirinden farklı konularda programlar ile yayın hayatına devam eden ulusal kanal, kültür, spor, sanat, sağlık ve sosyal konularda da uzman kişiler yardımıyla izleyicilerle buluşmaktadır. Farklı zaman ve sürelerde yayınlanan programlar bazen ayda bir kez bazen haftalık olarak farklı aralıklarla devam etmektedir. Medeniyet Tv, diğer kanallardan farklı olarak yayın akışı içerisinde eğitici programlara da yer vermektedir. Özellikle eğitim konusunda yapmış olduğu dil eğitimi programları sayesinde hem yurtdışında yaşayan Azerbaycan vatandaşları için hem de Azerbaycan’da yaşayan yabancı vatandaşlar için bir dil eğitimi programı sunmaktadır.

Medeniyet Tv Kültür Programları

Medeniyet Tv, yayın akışı içerisindekültür adına yapılan programlara oldukça önem vermektedir. Bu programlardan bazıları, Tv ve tiyatro gösterileri, alanında uzman kişilerle kültür sohbetleri, dünya, tarih ve gelecek ile ilgili belgeseller, sanat ve kültür konuşmaları ve buna benzer pek çok konunun işlendiği programlardır. Kültür adına yapılan pek çok program Medeniyet Tv’nin kültür ve sanata vermiş olduğu önemi de gözler önüne sermektedir.

Kanal Adı: Medeniyet Tv
Kategori: Azeri