Mehmed: Bir Cihan Fatihi Dizisi

Mehmed: Bir Cihan Fatihi Dizisi

Kenan İmirzalıoğlu’ nun başrolünü oynadığı bu iddialı dizinin hazırlıkları tüm hızı ile devam etmektedir. Herkes tarafından severek izlenen Kara dayı Dizisinin ardından  Kenan İmirzalıoğlu televizyonlara bir süre ara vermiş olmasına rağmen bu sessizliğini bu tarihi içerikli dizi ile bozmuştur. Bu tarihi dizi de  Kenan İmirzalıoğlu Fatih Sultan Mehmet Han’ ı canlandırmaktadır.

Televizyon ekranlarında ses getirecek dizinin fragmanları gösterilmeye başlanmıştır. Kenan İmirzalıoğlu’ nun Osmanlı tuğralı yüzüğü ile hazırlanan dizi afişleri izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür.

Dizinin Konusu

Kenan İmirzalıoğlu’ nun başrolünü oynadığı dizi Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethine kadar varan süreci anlatmaktadır. Fetih 1453 filminin ses getirmesinin ardından dizinin yapımcıları bu dizi için hazırlıklara başlamışlardır. Normal olarak Kenan İmirzalıoğlu için başka proje hazırlıkları yapılmasına rağmen en dikkat çekici proje olarak bu dizi anılmaktadır. Yapılan planlamalarda bir aksilik olmadığı sürece 2018 yılı içerisinde Kenan İmirzalıoğlu ‘ nu sevenleri Fatih Sultan Mehmet karakteri içerisinde görülecektir.

Dizinin Kadrosu

Başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı, yapımcılığını O3 Medyanın yaptığı, yönetmenliğini Altan Dönmez ’in yaptığı dizinin senaryosunu ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu hazırlamıştır. Oyuncu kadrosu ise çok zengin olduğu görülmektedir. Kadroda; Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Metin Akpınar, Toprak Sağlam, Ertan Saban, Duygu Boztepe ve Sevinç Meşe yer almaktadır.

Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu senaryolarında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethine kadar varan süreci işlemişlerdir. Bu konu hakkında daha önce vizyona giren Fetih 1453 filminin ses getirmesinin ardından dizinin en kısa zamanda seyircinin karşısına çıkması için hazırlıklara son sürat başlanmıştır. Aslında  başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu için başka projeler düşünülmesine rağmen bu dizi için hazırlıklara başlanmıştır. Beklenmedik bir sürpriz olmadığı sürece 2018 yılı içerisinde Kenan İmirzalıoğlu hayranları kendisini ekranlarda Fatih Sultan Mehmet karakteri içerisinde görülecektir.

Kenan İmirzalıoğlu’ nun diziden alacağı ücret duyanları hayrete düşürmektedir. Dizinin yurtdışı satışları da dahil olmak üzere çekilen bölüm başına 350 bin TL alacak olan ünlü oyuncu yıllık 1 milyon 400 bin TL’ ye imza atmıştır.

KANAL D CANLI YAYIN: http://www.canlitvfull.com/kanal-d/

Kanal Adı: Mehmed: Bir Cihan Fatihi Dizisi
Kategori: Blog