Space Tv

Space Tv

Space TV

Space Tv diğer adıyla Uzay TV Azerbaycan’ da yayın yapan, devlet destekli bir televizyon kanalıdır. Merkezi başkent olan Bakü şehrindedir. 12 Ekim 1997 yılında yayın hayatına başlamıştır. Büyük petrol şirketleri ile olan ortaklıkları ve reklam gelirleri sayesinde, her yıl milyonlarca dolarlık anlaşmalar yapabilmektedir. Tv kanalı ile ilişkili Space Fm isimli bir radyo kanalı da bulunmaktadır. Daha önceleri Türksat 3 uydusu üzerinden 5 sene yayın yapan kanal, günümüzde yayın hayatına Azerspace-1 uydusu üzerinden devam etmektedir.

Yayın Akışı ve Program Bilgileri

Azerbaycan’ da oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Yayın akışında oldukça ilgi gören dizi, belgesel, haber programları, kadın ve çocuk programları, belgeseller ve özellikle hafta sonu yayınlanan eğlence programları yer almaktadır. Çok çeşitli program içeriğinin yanı sıra her yaştan izleyici kitlesine de hitap etmektedir. Uydu yayını yapan kanal ayrıca web sitesi üzerinden de canlı yayın yapmaktadır. Bu sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde kolaylıkla izlenebilmektedir. Hafta sonu yayınlanan ve ünlü isimlerin katıldığı eğlence programları müzik ve söyleşi ağırlıklıdır. Yayın akışında oldukça önemli bir vakit kaplayan haber programlarında ise ülke gündeminin yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerindeki haberlere de oldukça fazla yer verilmektedir. Yayınlanan yerli dizilerin yanında kaliteli yabancı diziler de yayınlanmaktadır. Spor programlarında çeşitli spor dallarına yer verilmektedir. Bununla birlikte Azerbaycan futbol ligi karşılaşmalarının özet görüntülerine de yer verilmektedir. Siyaset programları kanalın en çok izlenen programları arasında yer almaktadır. Kanalın ilgi ile izlenen diğer bir program türü ise sanat programlarıdır. Bu programlarda çeşitli sanatsal etkinlik ve haberlerine yer verilmektedir.

Space TV Nasıl İzlenebilir?

“Space televiziya kanalı, hemişiya sizinledir, hemişiya birincidir” sloganını kullanan kanal, aynı ada sahip Azerspace-1 uydusu üzerinden yayın yapmaktadır. Kanal bu uydu üzerinden izlenebildiği gibi, kendi web sitesinden de canlı yayın yapmaktadır (http://www.spacetv.az/). Kanalın haftalık yayın akışı da saat saat olmak üzere yine bu web sitesinde yayınlanmaktadır. Kanalın web sitesinde yayınlanan programlar hakkında kısa bilgiler yer almaktadır. Diğer taraftan ülke ve dünya gündemiyle ilgili haberlere de yer verilmektedir.

Kanal Adı: Space Tv
Kategori: Azeri