Star Tv

Star Tv

1990 yılında kurulan Star TV, Star 1 ismiyle yayın hayatına başlayan ve Türkiye’nin ilk özel kanalı olma niteliğine sahip televizyon kanalıdır. 1992 yılı itibariyle bir süre Interstar ismiyle yayın hayatına devam eden kanal, daha sonra Star TV ismini alarak günümüzde de bu isim altında yayınlarına devam etmektedir.

2011 yılı itibariyle Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın yapmakta olan Star TV, Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olma niteliğiyle, bu sektörün gelişmesinde ve ilerlemesinde öncülük etmiştir. Yayın hayatına başladığı ilk günden bu güne, geniş yelpazeye sahip yayın içeriğiyle dikkat çeken Star TV, diğer özel kanalların açılması ve özel televizyon yayıncılığının ivme kazanmasının önünü açmıştır.

Star TV; haber yayınları, sinema filmleri, diziler, kadın kuşakları, magazin ve spor programları gibi birçok farklı kategoriden yaptığı yayınlarla, en çok izlenilen ve ön plana çıkan özel televizyon kanalları arasında yer almaktadır.

Profesyonel yayın ilkesiyle hareket eden deneyimli bir kadroyu bünyesinde barındıran Star TV, herkese hitap edebilen iddialı ve kaliteli yayınları ile her geçen gün başarısını arttırmaya devam etmektedir.

Kanal Adı: Star Tv
Kategori: Ulusal