TGRT EU

Tgrt Eu

İhlas Medya Grubu tarafından 17 Aralık 2004 tarihinde kurulmuş bir televizyon kanalıdır. Televizyon kanalının merkezi İngiltere’dir. Ağırlıklı olarak kültür-sanat ve sağlık yayınları yapmaya devam eden televizyon kanalında ayrıca her gün Yeşilçam film kuşakları da yayınlanmaktadır. Televizyon kanalı kült arşiv niteliğindeki yapımları bir arada toplayarak seyircilerine sunmakta ve böylelikle izleyicinin her bakımdan donanımlı olmasına hizmet etmektedir.

Sağlık programlarıyla da güncel sağlık sorunları ve bunların ortaya çıkış nedenleri uzman hekimlerin konuk olmaları ile masaya yatırılmaktadır. Kültürel ve sanatsal yapımlarda da Türk sinemasına bakış açısı, Türk mimarisine ilişkin belgesel yapımlar ve diğer yapımlar yer almaktadır.

İhlas Holding tarafından kurulan televizyon kanalında alanında uzman programcı ve sunucu kadrosu ile çalışmalar yürütülmektedir. Güncel olarak Türksat 4A uydusu üzerinden yayın hayatını sürdürmekte olup Digitürk, D-Smart üzerinden de yayıncılık anlayışından hiçbir şekilde ödün vermeden çalışmalarını yürütmeye devam eder.

TGRT EU kanalı “Avrupa’nın Sesi” vizyonuyla hareket etmekte ve İhlas Medya Grubunun Avrupa’daki yayıncılık kadrosunu oluşturmaktadır. Bu bakımdan da televizyon kanalının diğer kardeş kanallarıyla koordineli olarak uluslararası düzeyde yayın yapmaya başlayarak her yerde geniş izleyici kitlesine hitap etmeyi amaçlamış olması belirtilebilir. Televizyon kanalının güncel frekans bilgisi Türksat 4A üzerinden; 12228 frekans 8400 sembol oranı dikey üzerinden yayın yapmaktadır. Bunun yanı sıra Digitürk ve D-Smart üzerinden de 291. kanal üzerinden kesintisiz bir şekilde yayın hayatını sürdürmektedir.

Kanal Adı: TGRT EU
Kategori: Haber