TGRT Haber

Tgrt Haber

29 Ekim 2004 tarihinde İhlas Yayın Holding bünyesinde kurulmuş olan bir haber kanalıdır. İhlas Haber Ajansı ile de yayın ortaklığı yapmaktadır. 2004 – 2013 yılları arasında kanalın sahibi Enver Ören iken 2013 yılından itibaren Ahmet Mücahit Ören kanal sahipliğini yürütmektedir. Kanalın tam adı ” antalya escort Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu Haber” şeklinde olmaktadır. Önde gelen programları arasında Medya Kritik, Gün biterken bulunmaktadır. Mevcut internet sitesinde kaçırılan programların tekrar versiyonları bulunmakla birlikte gündeme dair sıcak bilgiler anında hem televizyona hemde siteye yayınlanmaktadır. Ekonomi, gündem, spor, magazin, sağlık, eğitim, politika konularında güncel haberler verilmektedir. Kanalın statüsü haber üzerine olduğu için dizi, film gibi programlar bulunmamaktadır.

Slogan olarak “Daima Öncü, Daima Önde” sloganını benimsemektedir. Kardeş kanal olarak TGRT Pazarlama ve TGRT FM ile birlikte ortak yayın yapmaktadır. Her ne kadar TGRT ABD’ li bir şirkete satılmış olsa da kardeş kanallarıyla birlikte İhlas Holding bünyesinde yayın yapmaktadır.2014 yılında senelerce kullanılan mavi logo kaldırılarak yerine siyah kırmızı olan logo kullanılmaktadır. Logo sağ alt köşede yer almaktadır. Kanal merkezi İstanbul’ un Yenibosna semtinde bulunmaktadır. 15 Aralık 2013 tarihinde TGRT EU ile birlikte 16.9 ayarındaki yayın formatına geçmiş bulunmaktadır.

TGRT Haber Turksat 4A uydusunda 12228 V 8400 5/6 frekansından izlenmektedir. D- Smart 45. kanaldan, Digitürk 45. kanaldan, Tivibu 67. kanaldan ve Kablo TV 53. kanaldan izlenmektedir.


sekabet

Kanal Adı: TGRT Haber
Kategori: Haber