TRT Çocuk

Trt Çocuk

TRT Çocuk, TRT’nin çocuk temalı yayın faaliyetleri yürüttüğü bir kanaldır. Kanal 1 Kasım 2008’den bu yana ve günde 24 saat olmak üzere kesintisiz yayın yapmaktadır. İzleyici kitlesi çocuklar olan ve bu yönde program ve yayınlar yürüten TRT Çocuk program ve yayınlarının içerikleri gün geçtikçe zenginleşmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tüm bu nedenlerle kanal, yüksek bir hizmet kalitesine sahiptir.

TRT Çocuk Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Özenle hazırlanan yayınlar, çocuk gelişimini zihinsel ve bilişsel olarak destekleyici özelliktedir. Çocukların sağlıklı ve kaliteli vakit geçirebilmeleri için oluşturulmuş, Türk milletinin toplumsal özelliklerini yansıtan, eğlenceli, seviyeli ve öğretici programlar içermektedir. Toplumsal, kültürel ve ahlaki değerlere aykırı olmayan, açık, yalın ve sade bir Türkçe’nin kullanıldığı, çocuk gelişimini her bakımdan koruyup destekleyen, bu bağlamda genel olarak faydalı yayınlar yapmayı amaç edinmiş bir yayın akışına sahiptir.

Kanal İnternetten İzlenebilir Mi?

TRT Çocuk, internet bağlantısının sağlanabildiği her yerden rahatlıkla takip edilebilecek bir kanaldır. Kendi web sitesi üzerinden akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi mobil cihazlardan canlı olarak izlenebilir. Aynı zamanda internet sitesinden yayın akışı takip edilebilir, tüm programların detayları incelenebilir ve yaş grubuna göre sınıflara ayrılmış programlar arasından seçim yaparak programların tekrarları izlenebilir.

Kanal Adı: TRT Çocuk
Kategori: Çocuk