TRT Haber

Trt Haber

TRT haber uydu üzerinden yayın yapan bir haber kanalıdır. Kendi frekansı vardır. Bu frekans ayarlanmadan izlenmesi mümkün değildir. Kanallar izlenmesi için uydulara eklenmelidir. Bunun için de frekansları gerekli olmaktadır. Bazı alınan uydu cihazları bu eklemeyi otomatik olarak yapar. Otomatik kayıt yapmayan uydu cihazlarına sahip olanlar için frekans değerleri bulunabilir.

TRT Haber Uydu Frekansları

Türksat 4A uydusunda ayarlama yapılır. Uydu cihazının ayarlar menüsünde kurulum kısmına girilmelidir. Bu menüde frekans ekle seçilerek değerin TÜRKSAT 4A olup olmadığına bakılmalıdır. Yazan farklı ise TÜRKSAT 4A yapılmalıdır. Frekans değeri 11.958 yazılmalıdır. Polarizasyon değeri Vertical (V) yapılmalıdır. Sembol oranında ki değer 27500 olarak girilmelidir. FEC değerini genellikle otomatik olarak atarlar ancak eğer bu değer otomatik olarak çıkmadıysa 5/6 olarak ayarlanmalıdır. Bütün bu değerler girildikten sonra otomatik arama yapılarak arama başlatılabilir. Arama bitince ise kanal uyduya eklenmiş olur. TRT Haber artık rahat bir şekilde izlenebilir.

TRT Haber hem uydudan hem de internetten yayın yapan bir haber kanalıdır. HD görüntüsü ile de kaliteli yayınlar sunmaktadır.

Kanal Adı: TRT Haber
Kategori: Haber