TRT Spor

Trt Spor

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından açılan 3. kanal özelliği taşıyan TRT Spor, TRT3 adı ile 1989 yılında yayına başlamıştır. Bir süre tarım ve hayvancılığı destekleyen TRT GAP, Türkiye Büyük Millet Meclisi görüşmelerini yayınlayan TBMM TV ve TRT Spor isimleri ile yayın yapan kanal, spor yayınlarına ve yorumlarına verilen önemin artması ve bazı kanalların açılması ile 2010 yılında isim değiştirerek TRT Spor olarak yayın hayatına devam etmiştir.

Spor ve özellikle futbol yayınları ile dikkat çeken ve devlet kanalı olması sebebiyle özel maç yayınlarının özetlerine en hızlı şekilde ulaşabilen kanalda spor dünyasından önemli isimler yayın yapmaktadır. Önemli maçlar esnasında ve ardından yorum ve analiz programları dikkat çekmektedir.

TRT Spor kanalında Ersin Düzen, Yalçın Çetin, Erdoğan Arıkan gibi usta spor programcılar ve Mustafa Denizli, Cem Dizdar, Ömer Üründül, Serkan Reçber, Lütfü Özel ve Mustafa Çulcu gibi usta yorumcular program yapmaktadır. Kanalda futbol, basketbol, voleybol maçlarının yayınları yapılmakta olup olimpiyat ve turnuva gibi dönemsel yayınlar da yapılmaktadır. istanbul escort

Kanal Adı: TRT Spor
Kategori: Spor