Tv8,5

Tv8,5

TV 8,5 Acun Medya Grubu tarafından 7 Ekim 2016 tarihinde kuruldu. Televizyon kanalı Survivor, Ne Giysem Yakışır, Arda’nın Mutfağı ve Yemekteyiz programlarıyla öne çıkmayı başarmıştır. Ayrıca 2016 Dünya Kupası maçlarını da TRT ortaklığıyla seyirciyle buluşturan televizyon kanalı ilgiyi giderek üstüne çekmeyi başarabilmiş bir televizyon kanalı özelliğini korumaktadır. Bütün bu özellikleri bakımından değerlendirildiği zaman televizyon kanalı her anlamda yüksek kalitede Digitürk üzerinden 55. kanal ve D-Smart 47. kanal üzerinden kesintisiz olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Tüm bu özellikleri doğrultusunda değerlendirilerek her anlamda kesintisiz yayıncılık anlayışını ortaya koyarak kaliteli içerikleriyle günden güne ilerleyişlerini sürdürmektedir. Bütün bu özellikleri doğrultusunda değerlendirilecek olunduğu zaman da her anlamda kesintisiz yayıncılık hizmetlerini yürütmektedir.

Televizyon kanalı kurulduğu zamandan çok kısa bir zamandan sonra HD formatında uydu yayıncılığı üzerinden de yayın hayatına başlamıştır.

Türksat 4A uydusu üzerinden;

-12346 frekans
-9600 sembol oranı
-3/4 yatay olarak hizmetlerine kaldığı yerden devam etmektedir. Bu da her anlamda kesintisiz yayıncılık anlayışı doğrultusunda hizmet veren bir televizyon kanalı olmasının en temel özelliğini oluşturur.

Kanal Adı: Tv8,5
Kategori: Ulusal